Premiera 2019: Monolog(i) Kobiety

 

Kolejne spektakle w drugiej połowa listopada i w grudniu 2019. Zapraszamy do śledzenia repertuaru na facebooku i na stronie www.

Scena: CKŻ ul. Meiselsa 17

Bilety i Rezerwacje:  on-line na ewejsciowki.pl, w CKŻ ul. Meiselsa 17 oraz w punktach InfoKrakow , telefonicznie (za wyjątkiem soboty) by phone : +48 502 304 970, +48 502 023 374 lub e-mailowo:
biuro@teatr-zydowski.krakow.pl

Cena Biletu: 40 PLN (ulgowy 30PLN, zniżki dla grup)

Występują:
Aleksandra Porowska
Paula Gogol
Natalia Zych

Koncepcja i Rezyseria:
Tanya Segal

Realizacja:
Teatr Żydowski w Krakowie – Teatr Midraszowy (c) 2019

“Monolog(i) Kobiety” to najnowszy spektakl współczesnego Żydowskiego Teatru w Krakowie – Teatru Midraszowego zainspirowany prozą Hanocha Levina, izraelskiego dramaturga polskiego pochodzenia znanego i lubianego w Polsce, którego dzieła są często wystawiane na polskiej scenie teatralnej. Tym razem Tanya Segal – izraelski rabin i reżyser przedstawi krakowskiej teatralnej publiczności skecze Levina, których forma, język i treść pełne są tak charakterystycznej dla niego – jednocześnie inspirującej i przerażającej – kontrowersji uczuć.

Przez pryzmat doświadczenia ponad dekady pracy w Polsce reżyserka pokazuje nieznaną dotąd stronę tak lubianego tutaj twórcy, dodając perspektywę poprzez zastosowanie metody budowania przebiegu myśli znanej ze starożytnych synagogalnych kazań (draszot) rodzaju ‘Ptichta’ (z aramejskiego פתיחתא – otwarcie). W realizacji przedstawień reżyserka używa swojej autorskiej metody “Teatr Midraszowy”, wypracowanej podczas studiów na uniwersytecie w Tel Avivie oraz w koledżu rabinackim w Jerozolimie. W tej metodzie artystka “szyje” spektakl z próby na próbę przy udziale wszystkich zaangażowanych twórców – aktorów, scenografów, muzyków… przez perfekcyjne łączenie w całość ich improwizacyjnych reakcji na tekst źródłowy. Metoda ta nadaje przedstawieniu głęboki współczesny charakter i aktualną wymowę. “Teatr Midraszowy” to post-awangardowe podejście, które w istocie jest przeniesieniem na grunt teatralny głęboko zakorzenionego w żydowskiej tradycji sposobu na zgłębianie rozumienia tekstu poprzez “midrasz”, czyli ściśle osadzone w treści opowiadania i historie naświetlające głębszy sens oryginalnego tekstu.